3 ZÁSADNÍ PRINCIPY, KTERÉ

SPORTOVCI VYUŽÍVAJÍ PRO ZDRAVÍ

SVÝCH ŠLACH, SVALŮ A KLOUBŮ

VÁM POMOHOU UDRŽET TĚLO

BEZ BOLESTI

Pro ty z vás, které bolí klouby. 

To, co zde uvádím, je má osobní zkušenost kterou jsem s „ELÁSTICEM“ zažil. 

Jmenuji se Jan Anděl a pracuji jako dietolog a osobní trenér. Při mém povolání se musím držet stále ve formě. 

Jednoho dne jsem si začal všímat plíživé bolesti v levé kyčli a pravém rameni. Pravidelně sportuji, myslel jsem si, že je to jen běžné přetížení po tréninku. 

Ale ani po týdenním vynechání jakéhokoliv sportu se bolesti nezlepšovaly a já podstoupil magnetickou rezonanci. Výsledky hovořily za své. 

Natržená kloubní chrupavka, cysta v rameni a vyosená kyčel, znamenalo potvrzení bolestivé prognózy. 

Úporná bolest v kyčelním kloubu mě dál ostře zasahovala při každém došlapu. Určitě znáte ten nepříjemný pocit, jako když do vás zajede břitva.

 

Myslel jsem si, že se zblázním!
 

Já aktivní sportovec teď chodím jako lazar a skuhrám při každém kroku. Proto jsem ve chvílích volna začal pátrat ve všech mým zápiscích a hledal, jak si mohu pomoci. 

Našel jsem pár rostlin, které mají protizánětlivé účinky. Působí jako repetitivní činidlo a tonizující faktor. V podstatě přímo působí na pohybové problémů. Tyto přírodní bylinky jdou až k jádru. 

Usmálo se na mě štěstí když jsem objevil Tribulus, Boswellii, Gotu kolu a tradiční medicína našich babiček mi velela užívat rozumnou dávku vlákniny a kolagenu. 

Tribulus se ale dříve v mém jídelníčku dietologa takřka nevyskytoval. Zařadil jsem proto izolované dávky tribulusu, po kterých jsem se cítil daleko pružnější a pevnější.

Nejprve jsem všechny nalezené ingredience testoval zvlášť, ale sinergické působení je tak známé, že jsem se těšil, až je vyzkouším všechny najednou a ještě k tomu v poctivém extraktu.

Vytvořil jsem první prototyp doplňku stravy EL-ELÁSTICO a nestačil se divit. Při mém testu jsem se nacházel zrovna na dovolené, kde moc pohybu díky delším přejezdům nebylo. Měl jsem tedy čas sledovat, jaké má „ELÁSTICO“ blahodárné účinky na mé klouby.

Po návratu jsem v kanceláři stoupnul na detekční přístroj Tanita a nestačil se divit. Nejen že se mi vrátila dřívější pružnost a tělo mě přestalo bolet, ale hlavně se velice významně proměnila i má postava. 

Tukové parametry se celkově snížily o 2,5% a metabolický věk klesl o 3 roky. 

Z „ELÁSTICA“ si připravuji nápoj, který mě zregeneruje po celém dni. 

Účinky složek EL-ELÁSTICO

 

BCAA – L-leucin, L-isoleucin a L-valin

* pouze v nejsilnější variantě

V klinické medicíně se uplatňují všude tam, kde je třeba chránit vlastní bílkoviny organismu před devastací. Je zcela jednoznačně prokázáno, že BCAA mají anabolizující efekt na tkáně. Aminokyseliny jsou v těle důležité pro: 

 1. – zvýšení kvality a množství svalové hmoty
 2. – obnovení síly a urychlení regenerace
 3. – podporu novotvorby svalové hmoty
 4. – ochranu svalové hmoty před poškozením
 5. – ochranu svalové hmoty před devastací v průběhu snižování nadváhy
 6. – zvyšování absolutní síly

LEUCIN 
Snižuje hladinu krevního cukru, zlepšuje stav kostí, kůže a svalové hmoty, zlepšuje regeneraci. 

ISOLEUCIN 
Je využíván především srdečním a kosterním svalstvem jako zdroj energie po přeměně na glukózu, stabilizuje hladinu krevního cukru, chrání játra, podporuje tvorbu hemoglobinu. 

VALIN 
Přispívá k tvorbě jaterního glykogenu, podporuje efekt předešlých aminokyselin. 

Kolagen hydrolyzát

Nejen lidé v pokročilém věku mají problém s klouby. Hydrolyzát kolegenu má výbornou vstřebatelnost a pomáhá vyživovat. 

Kolagenní peptidy vyživují pojivové tkáně. Kolagen je nejčastěji spojován s kůží. Ztráta kolagenu = ztráta pevnosti kůže. Je to bohužel běžné, že kůže věkem slábne, až o čtvrtinu. Nedostatek kolagenu jde ruku v ruce s vráskami. 

Svaly a kosti 

Kost je tvořena především kolagenem, na který se teprve váží minerály. Kost je aktivní tkáň která se neustále mění, dorůstá a zpevňuje, tam, kde je namáhána. Želatina je hůře stravitelný produkt vzniklý vařením kolagenu. Želé pochoutky, medvídci i želé v tlačence… obsahují kolagen, jenže především vázanou vodu, jen 6% tvoří kolagen. 

Růst svalů a kolagen – svaly jsou hojně tvořeny kolagenní tkání. Zátěží vznikají ve svalech a jejich kolagenních pouzdrech mikro-trhlinky, které vnímáme jako únavu a bolest po sportu, v tomto případě je nutné kolagen doplnit ve zvýšených dávkách. 30% všech bílkovin v lidském těle je právě kolagenních. Kolagenem dobře nasycená chrupavka je mnohem odolnější vůči nárazům, které musí tělo snášet třeba při běhu či skákání. 

Tribulus Terrestris

Hlavní bioaktivní složkou jsou saponiny. Když se protřepou ve vodném roztoku, začínají pěnit. Tyto saponiny přirozeně zvyšují svalovou sílu. 

Srdečně-cévní zdraví 

Extrakt Tribulus Terrestris je považován za užitečný při některých srdečně-cévních problémech, včetně anginy pectoris, vysokého krevního tlaku, vysokého cholesterolu, anémie a špatného oběhu. 

Působí na normální činnost srdečně-cévní soustavy, močové soustavy, přirozenou obranyschopnost organismu, normální činnost nervového systému a normální funkci dýchacího systému. 

Gotu kola

Je považována za jednu z nejvíce duchovních a omlazujících bylin v Ájurvédě – slouží k normální činnosti paměti a kognitivních funkcí. V Ájurvédě slouží Gotu kola pro revitalizaci nervů a mozkových buněk. Traduje se, že posiluje imunitní systém. 

 1. – podporuje duševní pohodu
 2. – podporuje imunitu
 3. – podporuje normální trávení
 4. – ulevuje od těžkých nohou
 5. – podporuje kognitivní funkce
 6. – posiluje imunitní systém

Zapomeňte na špatnou náladu 

Gotu kola neboli Centella asiatica může být užitečná při úzkosti. Centella je mírně adaptogenní, lehce antibakteriální, antivirová, protizánětlivá, antiulcerogenní, anxiolytická, může působit jako mozkový tonizátor a stimulant oběhu. 

Předběžné zprávy naznačují, že Gotu kola má příznivé účinky na kognitivní funkce. Centella asiatica se používá k revitalizaci mozku a nervového systému, zvyšování pozornosti, koncentrace a boje proti stárnutí. Centella asiatica má také antioxidační vlastnosti. Pomáhá při žilní nedostatečnosti. Používá se k detoxikaci. 

Boswellia serrata

Je aromatická pryskyřice získaná ze stromů rodu Boswellia. Existuje mnoho druhů a odrůd kadidla, z nichž každý vyrábí mírně odlišný druh pryskyřice. 

Extrakt boswellia serrata se používá pro normální stav kloubů. Normalizuje srdečně-cévní funkce a dýchací systém. 

Dále se používá při bolesti žaludku v důsledku emoční deprese. Extrakt prášku boswellia serrata podporuje krevní oběh, normalizuje svaly a šlachy. 

Inulin

Podporuje vyprazdňování

Je to rozpustná vláknina, která funguje jako prebiotikum pro podporu zdraví gastrointestinálního traktu tím, že stimuluje prospěšné bakterie ve střevě. 

Zvyšuje vstřebávání živin. Normalizuje funkci jater a střevního traktu. 

Kontrola krevního cukru

– inulin zpomaluje trávení. To pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi po jídle

 1. – zvyšuje bifidobakterie ve střevech
 2. – posiluje imunitní funkce
 3. – snižuje hladinu cukru v krvi
 4. – normalizuje stav kloubů a kostí